Kopitarjevi kralji prekinili niz porazov

Liga NHL 29. Okt 20189:40 > 9:41

Potem ko so izgubili kar šest tekem zapored, so hokejisti Los Angeles Kings uspeli prekiniti negativen niz z zmago v domači dvorani proti New York Rangers s 4:3.

Kljub porazu kralji še vedno ostajajo na dnu Zahodne konference, a so vsaj uspeli prekitni niz šestih zaporednih porazov ter hkrati na najlepši možni način odprli serijo sedmih zaporednih domačih tekem. Ključni zadetek za zmago je v 60. minuti prispeval Alec Martinez, za katerega je bil to letošnji prvi zadetek.

Srečanje so sicer bolje odprli gostje, ki so tudi dobili prvo tretjino, v 28. minuti že povedli z 2:0, nato pa sta Dustin Brown in Ilija Kovalčuk po podaji Anžeta Kopitarja v zgolj dveh minutah poravnala izid. Trevor Lewis je v 51. minuti zadel za vodstvo kraljev, pet minut kasneje je za novo izenačenje poskrbel Ryan Spooner, končni izid pa je v samem zaključku srečanja postavil Martinez.