Kralji končno zmagali, Kopitar do zadetka

Liga NHL 4. Nov 20189:42 > 9:43

Hokejisti Los Angelesa so končno zaigrali bolje in prišli do šele druge zmage na zadnjih devetih tekmah. Columbus je padel s 4:1, zadetek pa je dosegel tudi Anže Kopitar.

Gostitelji so tekmo prelomili v 48. minuti, ko so sicer pogrešali veterana Iljo Kovaljčuka, ki je moral za dve minuti na klop za kaznovane. Columbus je igro z igralcem več odigral nadvse nespretno in prejel kar dva gola. Po 13 sekundah pretečene kazni je zadel Anže KopitarDustin Brown pa je minuto zatem po kazenskem strelu postavil končni rezultat 4:1. Kingsi so dva gola v istem “power playju” nasprotne ekipe zadnjič dosegli marca 2001.

Kopitar je prišel do 13. gola v sezoni, ob Brownu in kapetanu Kraljev pa sta se med strelce vpisala še Alex Iafallo in Jeff Carter.

Delali smo natančno to, kar moramo delati in po čemer smo znani. Naši nasprotniki so se veliko gibali s ploščkom, a smo tudi mi smo imeli veliko priložnosti. Dosti prometa pred vrati in končno tudi ploščki v mreži,” je po tekmi zadovoljno razlagal Brown, ki je imel ob zadetku tudi dve podaji.

Los Angeles bo naslednjo tekmo odigral v sredo, ko v goste prihaja Anaheim.