Kopitar poskrbel za zmago Kraljev

Liga NHL 17. Nov 201812:36 > 12:48

Hokejisti Los Angelesa s v noči na petek v Ligi NHL po kazenskih strelih z 1:2 premagali Chicago in prekinili niz treh porazov. Tekmo je odločil Anže Kopitar.

Kralji so sredi druge tretjine povedli prek Tylerja Toffolija, gostitelji pa so izenačili v tretji minuti zadnje tretjine, ko je zadel Brandon Saad. Rezultat se do konca rednega dela ni spremenil, prav tako pa odločitve ni bilo v petminutnem dodatku.

Kazenske strele sta zaznamovala vratar Calvin Petersen in Anže Kopitar. Petersen je za svojo prvo zmago v Ligi NHL ustavil 34 strelov, pri kazenskih strelih pa zaustavil Toewsa in Kana. Tekmo je z mojstrovino pri zadnjem strelu odločil Kopitar, ki je Crafwordu ploščel poslal med nogami.

Ob kapetanu Los Angelesa je bil pri kazenskih strelih uspešen še Rus Ilija Kovalčuk. Pri Kraljih je debitiral 30-letni Šved Carl Hagelin, ki je v mesto angelov iz Pittsburgha prišel v sredo.