NHL: Vodilna trojica nadaljuje z zbiranjem zmag

Liga NHL 2. Dec 20187:15 > 7:23
Getty Images, Joel Auerbach

V Ligi NHL se je v noči na nedeljo nadaljevalo zbiranje točk vodilnih ekip. Tampa Bay je v sosedskem obračunu s 5:4 ugnala Florido, Toronto je bil s 5:3 v gosteh boljši od Minnesote, Nashville pa je doma s 5:2 premagal Chicago.

Tampa, tudi vodilna ekipa lige, je sicer po polovici tekmo zaostajali s tremi goli (1:4), a se do konca obračuna rešila in celo zmagala. Podaljšek ji je z golom zagotovil Cedric Paquette, v dodatku pa je za zmago poskrbel Bryden Point, ki je z 19 goli tretji strelec lige. Nase je opozoril še Nikita Kučerov, ki je prispeva gol in dve podaji.

Toronto, ki za vodilno Tampo zaostaja za točko, je do zmage v Minnesoti prišel v končnici tekme. Še dobre tri minute pred koncem je bilo 3:3, nato pa je za goste zadel Nazem Kadri in se razveselil drugega gola na tekmi, končni rezultat pa s strelom v nebranjeno mrežo postavil Zach Hyman. Med strelce se je vpisal tudi mladi zvezdnik Auston Matthews, vratar Toronta Frederik Andersen pa je navdušil z 38 obrambami.

Najlažje delo od vodilnih ekip je imel tretjeuvrščeni Nashville, sicer vodilna ekipa Zahoda. Po prvi tretjini obračuna proti Chicagu je vodil s 4:1 in tekmo mirno pripeljal do konca. Svoj prvi gol v Ligi NHL je na prvi letošnji tekmi dosegel Finec Eeli Tolvanen, ki je v statistiko dodal še podajo.