Ovečkin še drugič zapored zabil hat-trick

Liga NHL 15. Dec 20188:58 > 9:04
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejisti Washingtona so v noči na soboto po kazenskih strelih premagali Carolino (5:6). Znova je blestel Alex Ovečkin, ki je na drugi zaporedni tekmi dosegel hat-trick in podaljšal niz tekem, na katerih je dosegel vsaj točko na 13.

Ovečkin, ki je dosegel že 22. hat-trick v Ligi NHL, je prvič zadel že v 4. minuti, ko je izkoristil podajo Jonasa Siegenthalerja in izenačil na 1:1. Prvi gol na tekmi je sicer že v 47. sekundi za Carolino dosegel Jordan Martinook.

Carolina je nato na krilih izjemnega Sebastiana Ahoja prišla do vodstva s 4:1, a so se hokejisti Washingtona vrnili. Najprej je zaostanek znižal Tom Wilson, nato pa je v 38. minuti še drugič zadel Ovečkin.

V zadnji tretjini je Washington prišel celo do popolnega preobrata in po tretjem golu Ovečkina na tekmi povedel s 5:4. Podaljšek je izstilil Justin Williams. V dodatku sta mreži obmirovali, tako da so zmagovalca odločili kazenski streli. Zmagoviti gol je v šesti seriji dosegel Jakub Vrana.

Washington je prišel do četrte zaporedne zmage, še drugič zapored pa je zabil šest golov.