Kopitar s Kralji prekinil niz porazov in vzel skalp

Liga NHL 19. Dec 20189:30 > 9:39

Anže Kopitar je s svojim moštvom Los Angeles Kings v noči iz torka na sredo v ligi NHL poskrbel za eno najprijetnejših presenečenj večera, saj so Kralji prepričljivo odpravili eno najboljših ekip v ligi NHL. Kopitar je prispeval podajo pri drugem zadetku.

Hokejisti Los Angeles Kings so v noči iz torka na sredo prekinili neugoden niz porazov, za nameček pa so Anže Kopitar in druščina premagali eno najboljših ekip v letošnji sezoni in vodilno moštvo iz centralne divizije – Winnipeg Jets. Hrušičan je ob zmagi svojega moštva s 4:1 prispeval podajo za drugi zadetek.

Kralji iz Los Angelesa navzlic velikemu skalpu in zmagu ostajajo zasidrani na zadnjem mestu zahodne konference in še vedno držijo naziv najslabšega moštva po tretjini sezone. Zadetke za Los Angeles so dosegli Austin Wagner, ki je dvakrat zatresel mrežo nasprotnika, po en gol sta prispevala še Alex Iafallo in Nate Thompson. Izkazal se je tudi vratar Jonathan Quick, ki je ubranil 27 poskusov nasprotnika.

Kopitar je v tej sezoni zbral 22 točk od tega 14 podaj in osem zadetkov. Naslednjo tekmo bodo hokejisti iz Los Angelesa odigrali proti konferenčnem rivalu iz San Joseja.