Tampa Bay s šestico odpravila Kopitarjeve kralje

Liga NHL 4. Jan 201910:01 > 10:04

Tampa Bay je z visoko zmago s 6:2 proti Los Angeles Kingsom upravičila status trenutno najboljše ekipe lige NHL. Anže Kopitar je v statistiko vpisal podajo ob drugem zadetku kraljev.

Medtem ko je Tampa Bay slavila sedmič zapored in po polovici sezone prepričljivo vodi, je Los Angeles po novem porazu znova zdrsnil na zadnje mesto na Zahodu.

Gostje so večino dela opravili že v prvi tretjini, ki so jo dobili s 3:0. Ko je kmalu po začetku druge tretjine zadel še Ryan McDonagh, je bilo srečanje odločeno. Za kralje sta zadela Austin Wagner v 28. in Drew Doughty v 58. minuti, pri drugem zadetku je bil med podajalci tudi Anže Kopitar. Pri zmagovalcih je z zadetkom in tremi podajami blestel Nikita Kučerov.

Za kralje je bil to treji poraz na zadnjih štirih tekmah.