Kopitar odločil tekmo proti Anaheimu

Liga NHL 24. Mar 20198:51 > 8:56

Hokejisti Los Angelesa so po kazenskih strelih premagali mestnega tekmeca Anaheim (4:3). Odločilni gol je dosegel Anže Kopitar.

Kapetan Kraljev je bil edini uspešni izvajalec kazenskih strelov. Z njegovim zadetkom je Los Angeles prvič po začetku februarja dobil dve tekmi zapored.

Obračun je bil zelo izenačel. Vsaka tretjina se je končala z rezultatom 1:1. Za Los Angeles so v rednem delu zadeli Kyle CliffordJeff Carter in novinec Carl Grundström, ki je v 57. minuti izenačil na 3:3 ter izsilil podaljšek.

V podaljšku zadetkov ni bilo, vratarja pa sta blestela tudi pri kazenskih strelih, v katerih je bil uspešen le Anže Kopitar. Vratar Los Angelesa Jonathan Quick je tekmo končal s 17 obrambami.

Redni del sezone Lige NHL se konča 6. aprila, Los Angeles pa je že zdavnaj zapravil vse možnosti za preboj v končnico.