NHL: Neverjeten preobrat morskih psov

Liga NHL 24. Apr 20198:21 > 8:26
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Hokejisti Bostona so v odločilni sedmi tekmi serije prepričljivo s 5:1 premagali Toronto in se uvrstili v polfinale vzhodne konference, kjer se bodo srečali s Columbusom. Ta je s 4-0 v seriji ugnali prvega favorita končnice, Tampo.

Ekipa iz Massachusetsa je v odločilni tekmi slavila s 5:1, Torontu je uspelo najbliže zmagi priti, ko so zmanjšali na 1:2, potem pa je bostonski “vlak” oddrvel proti najboljši osmerici lige.

V drugi tekmi večera (jutra) je publika uživala v najboljši predstavi končnice zaenkrat. Potem, ko so Vegas Golden Knights proti San Joseju povedli že s 3-1 v seriji, je morskim psom z zahodne obale uspel preobrat in uvrstitev v polfinale konference.

Sharks so sinoči slavili po podaljšku (5:4), odločilni gol je v 19. minuti podaljška dosegel Barclay Goodrow.

Domači iz San Joseja so še v 44. minuti izgubljali z 0:3, navijači Vegasa so se verjetno že videli v polfinalu zahoda, potem pa so sledile nore štiri minute, v katerih so Sharks dosegli kar štiri gole. Vegasu je nato sicer uspelo izenačiti, a v podaljšku so bili vitezi prekratki.

Morski psi se bodo za konferenčni finale pomerili proti Koloradu.