NHL: Kopitar podal za zmago Kraljev

Liga NHL 2. Dec 201610:20 > 10:22

Los Angeles Kings so se po porazu s San Jose Sharks hitro pobrali saj so že dan po porazu z divijskimi tekmeci tokrat ugnali Arizona Coyotes s 4:3. Anže Kopitar je podal dvakrat, tudi za zmagoviti zadetek, ki ga je dosegel Trevor Lewis.

Kings so tako na najboljši možen način preboleli sredin poraz proti Sharksom. Junaka tekme proti Kojotom sta bila Jordan Nolan, ki je v polno zadel dvakrat, in rezervni vratar Jeff Zatkoff, ki je prvega vratarja Petra Budaja zamenjal po prvi tretjini in v 40 minutah ubranil 25 strelov.

Tekma je bila sicer večino časa izenačena. Že v 15. sekundi prve tretjine so zadeli Kojoti, v vodstvo jih je popeljal Martin Hanzal. V 13. minuti so domači prišli do izenačenja po zaslugi Dwighta Kinga, ki je zadel po podaji Dustina Browna in Anžeta Kopitarja. Še pred koncem prvih 20 minut so Kojoti ponovno zadeli, ponovno je bil učinkovit Hanzal.

V drugi tretjini smo videli le en zadetek, v polno je prvič po 67 tekmah zadel Jordan Nolan. Napadalec Kraljev je mrežo Mika Smitha ponovno zatresel v tretji tretjini in povedel Kralje v vodstvo s 3:2, a le devet sekund zatem je na 3:3 izenačil Tobias Rieder. Končnih 4:3 je slabih pet minut pred koncem postavil Trevor Lewis, Kopitar pa je v svojo statistiko ob zmagovalnem golu dodal še eno asistenco.

Kralji so v zadnjih sedmih tekmah le enkrat izgubili. Naslednja tekma jih čaka v nedeljo, ko v Staples Centru pričakujejo Montreal Canadiens.

Do prve zmage pod novim trenerjem Tomom Rowom so prišli Florida Panthers, ki so podaljšku z 2:1 premagali Detroit Red Wings. Visoke zmage s 6:2 so se veselili prvaki Pittsburgh Penguins, ki so premagali Dallas Stars.St. Louis Blues so s 5:4 ugnali Tampa Bay Lightning, ob tem pa je Vladimir Tarasenko dosegel hat-tick.