Bruinsi ubranili prednost domačega igrišča in povedli

Liga NHL 28. Maj 20195:10 > 5:10
Getty Image/Grant Halverson

Moštvo Boston Bruins je povedlo v finalni seriji lige NHL, potem ko je v prvi tekmi na domači ledeni ploskvi proti St. Louis Blues slavil s 4:2.

Moštvo St. Louisa se v finalu lige NHL mudi prvič po letu 1970, ko so v finalni serije najmočnejše hokejske lige na svetu izgubili prav proti Bostonu, ki je tudi tokrat njihov nasprotnik.

Gostje so sicer bolje vstopili v obračun in po prvi tretjini vodili z 1:0, potem ko je zadetek dosegel Brayden Schenn. To je bila nasploh prva tretjina finala v zgodovini franšize, ki jo je St. Louis dobil.

St. Louis je potreboval le minuto igre v drugi tretjini, da je povišal prednost na 2:0, tokrat je v polno zadel Vladimir Tarašenko.

Več kot očitno pa so se ob drugem zadetku gostov prebudili tudi hokejisti Bostona, ki so takoj odgovorili. Le 16 sekund po zadetku St. Louisa, je za Bruinse zadel Connor Clifton. Napadalna igra Bostona se je nadaljevala, vse skupaj pa je ob koncu druge tretjine kronal Charlie McAvoy, ki je rezultat poravnal na 2:2.

V zadnjih 20 minutah igre so Bruinsi prevzeli iniciativo, v vodstvo pa jih je popeljal Sean Kuraly, delo pa je kasneje dokončal Brad Marchand.

To je bila osma zaporedna zmaga Bostona v končnici, prvič v svoji zgodovini pa so na tekmi finala lige NHL nadoknadili zaostanek z 0:2, v prvih 27. primerih so tekmo v tem položaju izgubili.