Kopitar se je vrnil, Kralji izgubili

Liga NHL 19. Jan 201710:52 > 10:55

Po tekmi premora zaradi bolezni se je v ekipo Los Angeles Kings vrnil Anže Kopitar. Kralji so gostili San Jose Sharks, a izgubili z 2:3. Kapetan Kraljev se ni vpisal med strelce.

San Jose Sharks so v vodstov prišli že v 4. minuti srečanja, ko je mrežo Kraljev načel Brent Burns. Le dobri dve minuti kasneje so Kralji prek Tannerja Pearsona znižali izid, a so Sharks še pred koncem prvega dela ponovno zadeli. Uspešen je bil Tommy Wingels. Točno na polovici tekme so Sharks ušli na dva zadetka razlike, za 3:1 je zadel Joe Pavelski. Dobre štiri minute pred koncem drugih 20 minut je na 2:3 znižal Marian Gaborik. Kralji so lovili izenačujoči zadetek, a jim je zmanjkalo moči.

Sharks so tako dobili še tretji medsebojni obračun izmed petih v rednem delu sezone in se letos ne bodo več pomerili – razen v primeru, da se bodo Kralji uvrstili v končnico, do koder jih čaka izredno težka pot. Edmonton Oilers jim namreč bežijo že za devet točk ob dveh tekmah več, Morski psi pa za osem točk. Poleg tega bodo Kraljem izredno nevarni še Winnipeg Jets, ki so tokrat premagali Arizona Coyotes. Poleg tega so Kopitar in soigralci na turneji sedmih zaporednih srečanj v domačem Staples Centru zmagali le trikrat, kar je veliko skromneje od pričakovanj, hkrati pa ne prihajajo dobre novice niti z vidika poškodovanih igralcev in njihovih morebitnih vrnitev v kader Kraljev. Darryl Sutter je namreč pred dnevi dejal, da je vratar Jonathan Quick še daleč od vrnitve na ledene ploskve.

Veliko bolje kot Kraljem gre Edmontonu. Oilers so tokrat po podaljšku ugnali Florida Panthers s 4:3. Junak zmage je bil še enkrat več Connor McDavid, ki je tekmo odločil dve sekundi pred koncem podaljška. Regularnost zadetka je potrdil šele sodniški pregled posnetka. McDavid je namreč ušel v protinapad in streljal na vrata Jamesa Reimerja, ki je strel sicer ubranil, a je njegova rokavica že prešla golovo črto. Odločilnemu zadetku je McDavid dodal še dve asistenci in prišel do svoje 102. točke v ligi na zgolj 92 tekmah.

Derbi večera je sicer pripadel Pittsburghu. Pingvini so po goleadi proti Washington Capitals tokrat s 4:1 ugnali Montreal Canadiens. Detroit Red Wings so po kazenskih strelih s 6:5 premagali Boston Bruins.