Kingsi na uvodu doma do zmage, gol in podaja Kopitarja

Liga NHL 13. Okt 20198:33 > 8:47

Los Angeles Kingsi so na prvi domači tekmi prišli do zmage proti Nashvillu, ki so ga premagali s 7:4 in prvič v letošnji sezoni prišli do zmage po rednem delu. Kapetan Anže Kopitar je za zmago prispeval gol in podajo.

Los Angeles Kingsi so novo hokejsko sezono pred domačimi gledalci odprli z zmago proti Nashvillu s 7:4. Gledalci so lahko prišli na svoj račun, saj so poleg zmage videli tudi veliko število zadetkov.

Gostje so povedli kot prvi. V sicer zelo zgodnji fazi tekme, ampak so Kralji potem tudi zelo hitro odgovorili z dvema zadetkoma. Za popoln preobrat na 2:1 je v 12. minuti zadetek prispeval tudi kapetan Anže Kopitar, ki je dosegel drugi gol v letošnji sezoni.

Tudi v drugi tretjini so bili Kralji boljši in sicer z 2:0, kar pomeni, da so že vodili s 4:1 in bili na pragu prve zmage po rednem delu v letošnji sezoni. Ampak v zadnji tretjini se je zapletlo, saj so gostje v dobrih desetih minutah uspeli rezultat izenačiti na 4:4.

Sledila je zanimiva končnica v kateri pa so bili bolj zbrani domači. 59 sekund pred koncem je za vodstvo LA poskrbel Alex Iafallo, kar je bil kot se je kasneje izkazalo tudi ključni zadetek na tekmi. Kasneje sta v samo nekaj sekundah pala še dva zadetka, ko so domači obakrat zadela v prazno mrežo. Pri šestem zadetku je asistenco vpisal tudi Kopitar.