Kopitar mož odločitve proti Winnipegu

Liga NHL 23. Okt 201911:05 > 11:15

Slovenski hokejski superzvezdnik Anže Kopitar je v noči iz trka na sredo v ligi NHL s svojimi Kralji iz Los Angelesa premagal moštvo Winnipeg Jets, Hrušičan pa je dosegel zadetek za končno zmago s 3:2.

Anže Kopitar je v severnoameriški ligi NHL ponoči poskrbel že za drugo zaporedno zmago svojega moštva iz Los Angelesa, tokrat je z zadetkom v zadnji tretjini in z igralcem več na ledeni ploskvi zadel za končno zmago s 3:2. Los Angeles je sicer v sezono krenil neprepričljivo, zdaj pa je niz treh zaporednih porazov prekinil z zmagama proti Calgaryju in zdaj Winnipegu.

V prvi tretjini so prvi povedli Kralji z zadetkom Austina Wagnerja, a je kmalu sledilo izenačenje na 1:1, potem ko je Jonathana Quicka premagal Kyle Connor.

Druga tretjina je bila skoraj identična, Los Angeles je preko Kurtisa MacDermida povedel, sedem minut kasneje pa je Nikolaj Ehlers izenačil.

Kopitar je kot pravi kapetan moštva v zadnji tretjini poskrbel za veselje, ko je po podajah Drewa Doughtyja in Jonathana Quicka dosegel odločilni zadetek.

Kingsi bodo naslednjo tekmo igrali doma proti St. Louisu.