Šesti poraz Kopitarjevih kraljev

Liga NHL 25. Okt 201911:25 > 11:26

Branilci naslova iz St. Louisa so Los Angelesu zadali šesti letošnji poraz na deseti tekmi. Na koncu je bilo 5:2 v korist domačih, Anže Kopitar vpisal podajo.

Kralji so povedli z zadetkom Carterja v 15. minuti, domači pa so izenačili tik pred ohodom na prvi odmor. Los Angeles je v 24. minuti v vodstvo znova popeljal Alex Iafallo, med podajalci je bil tudi Anže Kopitar.

St. Louis je za preobrat poskrbel na polovici tekme, ko sta v manj kot dveh minutah zadela Alex Pietrangelo in Robert Thomas. V zadnji tretjini je mrežo Kingsov dvakrat zatresel še Brayden Schenn in dokončno odločil srečanje. Domači so blesteli predvsem ob igri z igralcem več na ledu, saj so ob številčni premoči kar trikrat zaresli vrata Jonathana Quicka (30 obramb).

Kralji so po šestem porazu padli na dno razpredelnice v Zahodni konferenci, za njimi sta le Chicago in Minnesota.