Tkachuck v zadnjih sekundah rešil Calgary

Liga NHL 1. Nov 20195:32 > 5:37
Matthew Stockman/Getty Images

Hokejisti Calgaryja so v noči na petek v Ligi NHL po podaljšku s 6:5 ugnali Nashville, ki je po dveh tretjinah vodil že s 4:1.

Gostitelji so tekmo začeli sijajno. Sprožili so prvih 14 strelov na obračunu in povsem zasenčili nasprotnika, za nameček pa je v drugi tretjini dva gola z igralcem manj dosegel Calle Jarnkrok.

Hokejisti Calgaryja so se prebudili v zadnji tretjini, ko je vsega 39 sekund pred koncem rednega dela podaljšek izsilil Matthew Tkachuck. Isti igralec je nato le dve sekundi pred koncem petminutnega dodatka dosegel še gol za zmago. 21-letnik je v izdihljajih tekme navdušil s pravi mojstrovino, saj je udaril med nogama, plošček pa je za hrbet vratarja odletel tik ob vratnici.

Tudi na drugi tekmi večera smo videli podaljšek. Vegas je doma klonil proti Montrealu (4:5), zmagovalca pa je 26 sekund pred koncem podaljšak odločil Max Domi.