Kopitarjevi Kralji znova neuspešni

Liga NHL 8. Nov 201910:12 > 10:14

Los Angeles Kings ostajajo na dnu Zahodnega dela Lige NHL, potem ko so v noči na petek po podaljšku klonili proti Ottawi s 3:2. Anže Kopitar je vpisal 15. točko v letošnji sezoni.

Tudi Ottawi v letošnji sezoni ne kaže veliko bolje, saj sta ekipi pred obračunom zasedali 29. oziroma 30. mesto Lige NHL.

Gledalci so prvi zadetek videli v 27. minuti, ko je Anže Kopitar lepo zaposlil Dustina Browna. Domači so po zaslugi Anthonyja Duclairja in Artema Anisimova izid uspeli spreobrniti, kraljem pa je podaljšek vsega sedem sekund pred koncem rednega dela prinesel Tyler Toffoli. Odločitev je padla po štirih minutah dodatnega časa na ledni ploskvi, ko je ob Drewu Doughtyju in Kopitarju do strela prišel Jean-Gabriel Pageau in zadel za zmago Ottawe.

Kralji po desetem porazu (ob petih zmagah) za končnico zaostajajo že devet točk, skupno pa ima slabši izkupiček zgolj Detroit.