Bruce Bennett/Getty Images

Hokej

01.12.2019 | 09.35 > 09:41

Kralji po zaslugi vratarja Campbella do zmage

Hokejist Los Angelesa so doma z 2:1 premagal Winnipeg in prekinili niz treh zaporednih zmag Jetsov. V vratih Kraljev se je izkazal Jack Campbell.

Anže Kopitar

27-letnik je zbral kar 33 obramb, najbolj pa je nase opozoril v zadnji akciji na tekmi, ko so gostje brez vratarja vršili pritisk na obrambo Los Angelesa, vratar domačih pa je dve sekundi pred koncem dobil dvoboj z Markom Scheifelom, ki je bil sam pred vratarjem Kraljev.

Los Angeles je sicer povedel v osmi minuti, ko je zadel Joakim Ryan, pet minut zatem pa je na 2:0 povišal Nikolaj Prohorkin. Jetsi so se približali 15 minut pred koncem tekme, zadel je Jack Roslovic. Gostje so nato pritiskali, a je domači vratar do konca obračuna ostal nepremagan. Los Angeles kljub zmagi ostaja prikovan na dno Zahoda.

Do tretje zaporedne zamge je prišel Washington, ki je s 5:2 premagal Detroit. Znova je blestel kapetan Capitalsov Aleksander Ovečkim, ki je vpisal tri gole in podajo. Rus je prišel do 24. hat-tricka v Ligi NHL in se na večni lestvici pomaknil na deveto mesto pred legendarnega Finca Jarija Kurrija. Ovečkin je s tem že postal najuspešnejši Evropejec oziroma "nekanadski" igralec na tej lestvici.

Arizona prekinila serijo domači zmag Los Angelesa

Hokejisti Los Angelesa so doma izgubili proti Arizoni in pred svojimi navijači izgubili prvič po petih zaporednih zmagah. Arizona je slavila s 3:2, glavni junak tekme pa je bil vratar Antti Raanta.

Kralji ob jubileju Carterja do zmage proti Vegasu

Hokejisti Los Angelesa so v noči na nedeljo s 4:3 premagali Vegas. Odločilni gol za tretjo zaporedno zmago Kraljev je prispeval Jeff Carter, ki je odigral 1000. tekmo v Ligi NHL.

Gol Kopitarja ni pomagal, Kingsi zadnji na zahodu

Los Angeles Kingsi so danes izgubili že 11. tekmo v letošnji sezoni. Današnji poraz s 3:2 proti Montrealu pa jih je potisnil povsem na zadnje mesto na lestvici na zahodni konferenci.

Risi turnir končali s porazom proti Franciji

Slovenska moška hokejska reprezentanca je zadnji dan turnirja Euro Ice Hockey Challenge v latvijski Liepaji odigrala tekmo z izbrano vrsto Francije in klonila z 0:3.