Bruce Bennett/Getty Images

Hokej

01.12.2019 | 09.35 > 09:41

Kralji po zaslugi vratarja Campbella do zmage

Hokejist Los Angelesa so doma z 2:1 premagal Winnipeg in prekinili niz treh zaporednih zmag Jetsov. V vratih Kraljev se je izkazal Jack Campbell.

Anže Kopitar

27-letnik je zbral kar 33 obramb, najbolj pa je nase opozoril v zadnji akciji na tekmi, ko so gostje brez vratarja vršili pritisk na obrambo Los Angelesa, vratar domačih pa je dve sekundi pred koncem dobil dvoboj z Markom Scheifelom, ki je bil sam pred vratarjem Kraljev.

Los Angeles je sicer povedel v osmi minuti, ko je zadel Joakim Ryan, pet minut zatem pa je na 2:0 povišal Nikolaj Prohorkin. Jetsi so se približali 15 minut pred koncem tekme, zadel je Jack Roslovic. Gostje so nato pritiskali, a je domači vratar do konca obračuna ostal nepremagan. Los Angeles kljub zmagi ostaja prikovan na dno Zahoda.

Do tretje zaporedne zamge je prišel Washington, ki je s 5:2 premagal Detroit. Znova je blestel kapetan Capitalsov Aleksander Ovečkim, ki je vpisal tri gole in podajo. Rus je prišel do 24. hat-tricka v Ligi NHL in se na večni lestvici pomaknil na deveto mesto pred legendarnega Finca Jarija Kurrija. Ovečkin je s tem že postal najuspešnejši Evropejec oziroma "nekanadski" igralec na tej lestvici.