Kopitar junak zmage po podaljšku

Liga NHL 18. Dec 20199:29 > 9:39

Slovenski hokejski superzvezdnik Anže Kopitar je s svojimi kralji iz Los Angelesa v noči iz torka na sredo premagal moštvo Boston Bruins, Hrušičan pa je dosegel odločilni zadetek v podaljšku .

Anže Kopitar je z Los Angelesom odigral novo izjemno izenačeno tekmo v ligi NHL, potem ko se je moštvo iz Kalifornije šele po podaljšku veselilo zmage proti Bostonu, kralji pa so tako le še poglobili krizo Bruinsov, ki so doživeli še šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah.

Los Angeles je najprej povedel preko zadateka Blaka Lizotte v 3. minuti srečanja, a je Boston zahvaljujoč Dantona Heinena še pred koncem prve tretjine prišel do izneačenja. V drugi tretjini so gostje spet skočili v ospredje, potem ko je v polno zadel Adrian Kempe, a Boston je spet odgovoril in preko Patrica Bergerona in Brandona Carla povedel s 3:2.

Tekma je bila v znamenju vzponov in padcev na obeh straneh, Los Angeles pa je vseeno izsilil podaljšek, potem ko je mrežo zatresel Matt Roy.

V podaljšku pa je na veliko sceno spet stopil Kopitar, ki je v tej sezoni najboljši strelec ekipe iz Los Angelesa, tokrat je dosegel svoj 14. zadetek v sezoni in v peti minuti podaljška končal tekmo.

Kralji se bodo na led podali že v noči iz četrtka na petek, ko bodo gostovali pri ekipi Columbusa.