Kopitar brez točke, a z zmago

Liga NHL 28. Dec 20199:25 > 9:36

Los Angeles Kingsi so na najlepši možni način prekinili serijo treh zaporednih porazov, potem ko so na kalifornijskem derbiju v gosteh po podaljšku premagali San Jose s 3:2.

Kralji so bili po dveh tretjinah na pragu četrtega zaporednega poraza, saj je San Jose po zaslugi Erika Karlssona in Joeja Thorntona vodil z 2:0. Los Angeles Kingse je v igro vrnil 26-letni češki novinec Martin Frk, ki ga je ekipa šele v petek poklicala iz Lige AHL, kjer si je nabiral izkušnje po prihodu v ZDA.

Frk je prvič zadel v 42. minuti, drugič pa v 59., ko je izsilil podaljšek. Odločitev je padla v drugi minuti podaljška, ko je Adrian Kempe pred golom prišel do ploščka, v gol pa jo je za veliko zmago kraljev pospravil Jeff Carter. Kapetan kraljev Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce ali podajalce.