Washington spet povišal prednost pred Minnesoto

Liga NHL 23. Feb 20179:28 > 9:42

Hokejisti Washingtona so z zmago na gostovanju v Philadelphii (4:1) potrdili vodstvo v Ligi NHL. Boston je pred gostovanjem v Staples Centru s 3:5 izgubil proti Anaheimu.

Washington je hitro prišel do prednosti dveh zadetkov. Do 17. minute sta zadela Nicklas Backstrom in Jevgenij Kuznecov ter napovedala novo zanesljivo predstavo svoje ekipe. Letalci so se sicer na začetku druge tretjine vrnili z zadetkom Braydena Schenna, a je mirno zadnjo tretjino tik pred koncem drugega dela zagotovil Kuznecov. Končni rezultat je v zadnji tretjini postavil T. J. Oshie. Sodniki so v prvi in drugi tretjini po ogledu videoposnetka razveljavili dva gola gostiteljev.

To je bila prva zmaga z Washington po treh tekmah brez uspeha. Vodilna ekipa lige ima spet tri točke prednosti pred Minnesoto, najboljšo na Zahodu, na Vzhodu pa Pittsburgh zaostaja za pet točk.

Anaheim je prekinil niz štirih zaporednih zmag Bostona, ki bodo v noči na petek gostovali pri Kopitarjevem Los Angelesu.