Getty Images/Bruce Bennett

Hokej

15.09.2020 | 09.36

Dallas prvi finalist Lige NHL

Hokejisti Dallasa so dobili razburljivo peto tekmo konferenčnega finala z Vegasom (3:2) in se uvrstili v veliki finale Lige NHL.

Dallas Stars

Bruce Bennett/Getty Images

Dallas je obračun dobil po podaljšku in se prvič po letu 2000 uvrstil v veliki finale. Peta tekma finala Zahodne konference je sicer ponudila epski preobrat, saj je Dallas še deset minut pred koncem rednega dela zaostajal z 0:2. Za Vegas sta bila v 9. in 41. minuti natančna Chandler Stephenson in Reilly Smith.

Zvezde iz Dallasa so se nato rešile iz izgubljenega položaja. Najprej je v 50. minuti zadel Jamie Benn, podaljšek pa je v 57. minuti izstilil Joel Kiviranta. Odločilni trenutek se je zgodil v četrti minuti podaljška, ko je powerplay izkoristil Denis Gurjanov.

Dallas na nasprotnika v finalu še čaka, na Vzhodu pa trenutno odlično kaže zasedbi Tampa Bay Lightning, ki proti New York Islandersom vodi s 3:1.