Za Stanleyjev pokal bosta igrala Dallas in Tampa Bay

V finalu hokejske lige NHL se bosta za Stanleyjev pokal pomerila Dallas Stars in Tampa Bay Lightning. Hokejisti s Floride so na šesti tekmi finala Vzhoda po podaljšku premagali NY Islanders z 2:1.

Tampa Bay se je v veliki finale, ki bo tokrat v celoti odigran v mehurčku v Edmontonu, uvrstila prvič po petih letih.

Na šesti tekmi proti New York Islanders je slavila zmago z 2:1 po podaljšku. Redni del se je končal z izidom 1:1, za New York je vodilni gol v 5. minuti dosegel Devon Toews, le dobri dve minut kasneje pa je izenačil Viktor Hedman.

Mož odločitve v 14. minuti podaljška je bil Anthony Cirelli, ki je streljal z neposredne bližine, plošček pa se je od vratnice odbil v drsalko vratarja Varlamova in se zapeljal prek golove črte.

Obe ekipi sta Stanleyjev pokal osvojili po enkrat – Dallas leta 1999, Tampa Bay pa 2004.

Finalna serija se bo začela v noči s sobote na nedeljo.