Olimpija prvič letos premagala Jesenice

Uncategorized 3. Okt 202018:51 > 18:57
Prvi večni derbi v finalu državnega prvenstva bo v petek, 30. aprila, v Tivoliju. Foto: SŽ Olimpija/Facebook

Na tretjem letišnjem derbiju med Olimpijo in Jesenicami so se zmage prvič veselili ljubljanski hokejisti. V Tivoliju je bil izid v 1. kolu t.i. "povratka" Alpske lige 6:1.

Facebook/SŽ Olimpija

Jeseničani so na prvih dveh tekmah Olimpijo premagali (na blejski poletni ligi z 2:1 in v polfinalu pokala z 1:0), kar je pomenilo slovo trenerja zeleno-belih Iva Jana.

Tokrat so v Tivoliju zmaji – pod vodstvom Gregorja Polončiča – krenili na vso moč in že po 80 sekundah igre vodili z 2:0. Prvi zadetek je v 51. sekundi dosegel Miha Zajc, že v naslednjem napadu pa je prednost povišal Nejc Brus.

Olimpija je bila boljši tekmec tudi v nadaljevanju in v 15. minuti je ob igri z igralcem manj na ledu na 3:0 povišal izkušeni kapetan Aleš Mušič. Razmerje strelov v prvi tretjini je bilo kar 20:4 v prid Olimpije.

V drugi tretjini so Jeseničani prvi zatresli mrežo, ob igri z igralcem več je bil natančen Žan Jezovšek, vendar je Olimpija kmalu znova vzpostavila prednost treh golov, ko je zadel Martin Bohinc.

V zadnji tretjini igra ni bila posebej všečna, v 54. minuti pa je Miha Zajc s svojim drugim golom povišal že na 5:1. Dobri dve minuti pred koncem je ob power-playu končnih za končnih 6:1 zadel Mark Sever.

Razmerje v strelih je bilo 43:23, kar priča o premoči zmajev. Jeseničani so bili zelo neučinkoviti ob igri z igralcem več, saj so izkoristili le eno od sedmih priložnosti.

Današnji je bil že 504. večni derbi teh dveh tekmecev, razmerje zmag pa je izenačeno, 238:238, medtem ko se je 28 tekem končalo brez zmagovalca. Moštvi se bosta znova srečali že v četrtek, tokrat na Jesenicah.