Polončič trener, Savolainen vodja stroke v SŽ Olimpiji

Uncategorized 20. Okt 202016:12 > 16:27
Facebook/SŽOlimpija

Gregor Polončič je tudi uradno znova glavni trener hokejistov SŽ Olimpije. 39-letni Ljubljančan je ekipo v zadnjem mesecu vodil kot v. d., potem ko je odpoved dobil Ivo Jan.

Gregor Polončič, ki je ljubljanski klub vodil tudi v lanski sezoni, je znova tudi uradno glavni trener SŽ Olimpije. V klub pa prihaja izkušeni finski strokovnjak in nekdanji selektor slovenske reprezentance Kari Savolainen, ki bo nosil naziv vodje stroke in glavnega svetovalca. Poleg njega bo pomočnik glavnega trenerja in koordinator trenerjev vseh selekcij Matic Kralj.

“S Slovenijo sem že dolgo in tesno povezan, zato sem z veseljem sprejel izziv, ki so mi ga ponudili vodilni pri HK SŽ Olimpiji. Članska ekipa je dobra, v njej so igralci s potencialom za nadaljnji razvoj. Prepričan sem, da lahko spišemo uspešno zgodbo. Pomembno pa je tudi delo z mlajšimi selekcijami, saj lahko le na tak način gradimo pozitivno zgodbo in zagotovimo prihodnost ljubljanskega in slovenskega hokej”, je povedal Kari Savolainen.

Polončič je za Olimpijo igral med leti 1999 in 2002, ter v sezoni 2003-04, preden je prestopil na Jesenice, kjer je kariero sklenil leta 2009. Olimpijo je kot glavni trener prvič prevzel septembra lani, ko je zamenjal Jureta Vnuka.

65-letni Savolainen je slovensko reprezentanco vodil na svetovnih prvenstvih v letih 2004, 2005 in 2018, ter na olimpijskih igrah v Pjongčangu.

37-letni Matic Kralj je veliko večino igralske kariere preživel v tujini, zadnjo sezono 2017-18 pa je odigral v dresu Olimpije. V lanski sezoni je bil pomočnik trenerja na Jesenicah.

Hokejisti Olimpije so sicer po včerajšnjem pozitivnem covid testu enega izmed igralcev do nadaljnjega v karanteni.