Risi so se brez Jegliča dobro upirali Kanadi

Slovenski hokejisti so tudi na drugi tekmi svetovnega prvenstva elitne divizije doživeli poraz. Tokrat je bila v Parizu boljša Kanada, ki je tekmo dobila s 7:2. Slovenija je tekmo odigrala brez kaznovanega Žige Jegliča.

Kanadčani so začeli silovito in si hitro priigrali nekaj priložnosti. Gašper Krošelj je v prvih treh minutah zaustavil pet poskusov, nato pa je sledil protinapad Slovenije ob igri z igralcem manj. Jan Muršak je sam pridrsal pred Chadoma Johnsona, ki pa je zaustavil poskus Mariborčana.

Kazen za zapravljeno priložnost je prišla hitro. Že v 5. minuti se je slovenska mreža prvič zatresla, podajo Wayna Simmondsa je izkoristil Tyson Barrie.

V 15. minuti so Kanadčani dosegli še drugi zadetek. Krošelj ploščka pred vrati ni ukrotil, vztrajni Nate Mackinnon pa ga je nekako le potisnil za njegov hrbet. Že dve minuti kasneje je sledil nov hladen tuš za Slovence. Brayden Point je prodrol po desni strani, podal pred vrata, kjer pa se je plošček od drsalke Luke Vidmarja odbil v gol.

Po novi slabi prvi tretjini Slovenije, je Kanada napadla tudi v drugem delu. V 25. minuti je prodrl Claude Giroux, Krošelj je njegov poskus ubranil, odbitek pa je v mrežo pospravil Mackinnon, ki je vsega minuto kasneje prišel do hat-tricka. Tokrat je z leve strani z diagonalnim strelom matiral nemočnega Krošlja, ki je tokrat v vratih ostal vseh 60 minut.

Kanadčani so nato zaigrali nekoliko lahkomiselno in risi so hitro vzpostavili ravnotežje. Prvi slovenski gol je v 36. minuti po podaji Roberta Saboliča, dosegel Jam Muršak, zadnji gol na tekmi pa je v 58. minuti dosegel Jan Urbas, ki je poskrbel, da se je tretja tretjina končala z izidom 1:1. Gol za Kanado je dosegel Jeff Skinner.

To je bila četrta tekma med Slovenijo in Kanado, risi pa so doživeli še četrti poraz. Najbližje presenečenju so bili na SP leta 2013, ko so izgubili šele po podaljšku (3:4).

Ponedeljek je za slovensko reprezentanco prost dan, v torek pa jih čaka tekma z Norveško, ki bi že lahko bila ena izmed ključnih.

Slovenski hokejisti so izgubili tudi drugo tekmo na svetovnem prvenstvu, v Parizu so morali priznati premoč favorizirani Kanadi, ki je slavila s 7:2.

Severnoameričani so začeli silovito, saj so v prvih treh minutah sprožili kar pet strelov v okviru Gašperja Krošlja, ki je spet začel tekmo za Slovenijo, tokrat je odigral vseh 60 minut. Na drugi strani je imel prvo priložnost Jan Muršak, ki se je v protinapadu sam znašel pred Chadom Johnsonom, ki je strel ukrotil.

V uvodni tretjini trije goli
Komaj so risi zadihali, se je v 5. minuti zatresla njihova mreža. Po podaji Wayna Simmondsa je bil natačnen Tyson Barrie, ki je zadel blizu stičišča prečke in vratnice. Drugi zadetek je padel v 15. minuti, ko so igralci v belem kombinirali za slovenskimi vrati, plošček je prišel pred Krošlja, ki ga ni ukrotil, do ploščka je prišel vztrajni Nate Mackinnon in ga nekako le zbezal v mrežo. Vsega dve minuti kasneje je padel nov gol, Brayden Point je prodrl po desni strani, plošček je poslal v sredino, kjer je zadel drsalko Luke Vidmarja in končal v golu.

Mackinnon že v 26. minuti dal hat-trick
Claude Giroux
 je v 25. minuti izvedel lep samostojni prodor, Krošelj je njegov strel ubranil, do odbitka je prišel osamljeni Mackinnon, ki mu ni bilo težko doseči svoj drugi zadetek na tekmi. Vsega minuto kasneje je Mackinnon dokončal hat-trick, tokrat se je znašl sam ne levi strani in z diagonalnim strelom spet matiral Krošlja.

Slovenska gola dosegla oba Jana
Kanadčani so nato prestavili igro malce nižje in risi so vzpostavili ravnotežje. Robert Sabolič je bil v 36. minuti priseben pred svojimi vrati, saj je ukradel plošček, zdrvel v protinapad, kjer je našel Murška, ki je dosegel prvi slovenski gol. V zadnji tretjini je bil izid izenačen (1:1), za Slovenijo je zadel Jan Urbas.

Četra tekma, četrti poraz
To je bil četrti obračun teh ekip na svetovnih prvenstvih, Slovenija pa je igrala vse bolje. Leta 2005 je klonila z 0:8, leta 2008 z 1:5, na zadnjem prvenstvu leta 2013 pa je klonila šele po podaljšku s 3:4.

Jeglič kaznovan z dvema tekmama
Slovenija je igrala brez Žige Jegliča, ki je bil kaznovan z dvema tekmama neigranja. Proti Švici je sredi tekme pri vračanju na klop z drsalko nehode zadel Thomasa Rufenachta in za prekršek na tekmi ni bil kaznovan.

Risi bodo imeli v ponedeljek prost dan, v torek pa jih že čaka ena ključnih tekem z Norveško.