Po treh tekmah risi ostajajo brez zmage

Na tretji tekmi SP-ja elitne divizije v Parizu so slovenski hokejisti morali priznati premoč Norvežanom, ki so slavili z 5:1.

Norvežani so velik korak k zmagi storili že v prvi tretjini, v kateri so naši odigrali katastrofalno in prejeli kar tri gole. Dvakrat je zadel Olimp, enkrat pa Forsberg, kar je pomenilo, da morajo naši fantje za kakšno točko uprizoriti podoben preobrat kot proti Švicarjem.

Tokrat se to ni zgodilo. Norvežani so sredi druge tretjine prek Reichenberga povišali svojo prednost, ki jo je nekaj sekund kasneje zmanjšal Sabolič, a je bilo to vse, kar so na tej tekmi Slovenci zmogli.

V zadnji tretjini je spet zadel prvi norveški napad, med strelce se je vpisal še Patrick Thoressen.

Novo priložnost za prvo zmaog na turnitrju bodo imeli risi že v sredo, ko bodo ob 20.15 igrali s Finsko.