Čehi in Kanadčani so se zelo namučili

Uncategorized 11. Maj 201719:08 > 19:17

Češka, ki je naslednji nasprotnik Slovenije na hokejskem svetovnem prvenstvu, je v podaljšku le strla Norveško in zmagala z 1:0. Rusi so s 3:0 ugnali Dance. Novo dobro predstavo so v večernem delu prikazali Francozi, ki so namučili Kanado.

Navijači v Parizu so dolga časa čakali na kakšen zadetek. Edinega so videli po 85 sekundah dodatka, dosegel pa ga je Jan Kovar. Čehi so bili skozi vso srečanje boljši nasprotnik, a je v vratih Norveške blestel Lars Haugen, ki je v rednem delu zaustavil vseh 32 strelov. Čehe v petek ob 16.15 čaka dvoboj s Slovenijo, ki je imela danes prost dan.

Na popoldanskem dvoboju skupine A med Rusijo in Dansko v Kölnu, so Rusi brez večjih težav prišli do zmage. Vse so opravili v minuti in desetih sekundah, ko so v 36. in 37. minuti dosegli tri zadetke. Strelci so bili Bogdan Kiselevič, Sergej Plotnikov in Nikita Gusev.

Na večernih tekmah so gostitelji Francozi močno namučili Kanado, ki je slavila s 3:2. Po zmagi nad Finsko je to bila nova pogumna predstava.

Francija je v 22. minuti ob igralcu več, celo povedla, a je 49 sekund pred koncem drugega dela izenačil Claude Giroux. Odločilni zadetek je v tretji minuti tretje tretjine dosegel Marc- Edouard Vlasic.

Na edini preostali tekmi je Švedska z 2:0 ugnala Latvijo.

Bruce Bennett/Getty Images

Ovečkin odpovedal nastop

Aleksej Ovečkin, ki je v sredo z Washingtonom sklenil nastope v Ligi NHL, je danes sporočil, da se ne bo pridružil ruski reprezentanci.

V pogovoru s selektorjem Olegom Znarokom je Ovečkin dejal, da se je sicer pripravljen takoj pridružiti ekipi, vendar je na zadnjih tekmah igral z injekcijami proti bolečinam, zato ekipi ne bi mogel pomagati na način, kot bi si želel,” so v izjavi za javnost zapisali v ruski hokejski zvezi.

31-letni superzvezdnik se je do zdaj po koncu Lige NHL vselej pridružil akcijam ruske reprezentance. Na svetovnih prvenstvih je igral že dvanajstkrat in se tirkrat veselil naslova prvaka.