Risi izgubili z Belorusijo in izpadli iz hokejske elite

Uncategorized 13. Maj 201718:43 > 18:52
rtvslo

Slovenska hokejska reprezentanca je tudi na šesti tekmi svetovnega prvenstva elitne skupine v Parizu izgubila z Belorusijo z 2:5 (2:1, 0:4, 0:0). Slovenci so po šestem porazu na tem tekmovanju že krog pred koncem izpadli v nižji rang tekmovanja.

rtvslo

Čeprav bo Slovenija v ponedeljek igrala še s Francijo, je že jasno, da bo v predtekmovalni skupini B zadnja in da bo naslednje leto na svetovnem prvenstvu igrala med “drugoligaši”. Preveč napak je bilo v obrambi v drugi tretjini, učinkoviti Belorusi pa so to znali izkoristiti. V slovenskih vratih je bil Gašper Krošelj.

Resda so Risi tekmo začeli udarno. Po prvi tretjini je kazalo, da bo dvoboj napet do konca. Slovenci so sicer zaostajali, v 14. minuti je po napaki Matica Podlipnika natančno meril Aleksander Pavlovič, a so hitro poskrbeli za zasuk in prvo tretjino dobili z 2:1. Zadela sta Žiga Jeglič (17.) in David Rodman (20.).

V zadnji tretjini bi Slovenija potrebovala čudež, a je gostujoči vratar Kevin Lalande ustavil vse strele. Poskušala sta še Sabahudin Kovačevič inBoštjan Goličič, a nista bila uspešna. Belorusi so tako Slovencem za vrnili za poraz v Minsku, ko so jim Risi preprečili uvrstitev na olimpijske igre leta 2018.