Za hokejsko krono se bosta pomerili Kanada in Švedska

Uncategorized 20. Maj 201718:01 > 18:40

Kanada je prvi finalist svetovnega prvenstva v hokeju na ledu. Branilci naslova so v Kölnu s 4:2 premagali Ruse, ki so po dveh tretjinah vodili z 2:0. V drugem polfinalu so Švedi s 4:1 ugnali Fince.

Prvi gol na tekmi je padel v 33. minuti, ko so Rusi krasno izigrali Kanadčane, Jevgenij Kuznjecov pa je na desni vratnici ostal sam in plošček poslal v nebranjeni del mreže. Kmalu zatem je bil pri Kanadi izključen Wayne Simmonds, kar so Rusi znali kaznovati. Za 2:0 je zadel Nikita Gusev.

Zadnji del so Kanadčani začeli sanjsko. Mark Scheifele je zaostanek znižal že po 17 sekundah, ko so Kanadčani izkoristili igro z igralcem več. Branilci naslova so po golu dobili krila, Rusi pa so igrali vse bolj živčno in si prislužili še kar nekaj izključitev. Izenačenje je dolgo viselo v zraku, v 55. minuti pa je Kanadi vendarle uspelo. Nate Mackinnon je pred vrati odvzel plošček Tkačjovu in ga poslal za hrbet Andreja Vasilevskega.

Le dve minuti kasneje je sledil popoln preobrat. Rusi spet niso uspeli razčistiti pred svojimi vrati, gol za popoln preobrat pa je dosegel Ryan O’Reilly. Za končnih 4:2 je v zadnji minuti poskrbel SeanCouturier.

Drugi polfinale je prinesel zanesljivo zmago Švedske. Finci so korak s sosedi držali le v prvi tretjini, nato pa so svetovni prvaki iz leta 2013 stvari vzeli v svoje roke in prišli do zanesljive zmage. Za Švedsko so zadeli Edler, Klingberg, Nylander in Nordström, edini gol za Finsko pa je že v 5. minuti dosegel Kemppainen.