Prva lovorika sezone Jesenicam

Uncategorized 10. Sep 201720:31 > 20:36
Drago Cvetanovič/hddjesenice.si

Hokejisti SIJ Acroni Jesenic so osvojili prvo lovoriko v novi sezoni, v finalu pokala so v Celju ugnali večne tekmece SŽ Olimpijo s 3:0.

V uvodni tretjini sta mreži mirovali. Nekaj več od igre so imeli železarji, ki so imeli dvakrat prednost igralca več, a ju niso znali izkoristiti. Ob koncu tretjine je bil izključen Gašper Korošec, a tudi Ljubljančanom nalet ni uspelo spremeniti v gol.

Na začetku srednje tretjine je bil pri Olimpiji izključen Matic Kralj, 50 sekund kasneje je po podaji Andreja Tavžlja Jeseničane v vodstvo popeljal Markus Piispanen. Jeseničani so drugič udarili na začetku zadnje tretjine. Od daleč je streljal Žiga Urukalo, pred vrati pa je bil najbolj priseben Jaka Šturm in podvojil prednost svoje ekipe.

Vse dvome o zmagovalcu je v 52. minuti razblinil David Planko, ki je pri prehodu čez modro črto presenetil celotno ljubljansko obrambo in v samostojni akciji matiral Roberta Kristana.

To je bila sicer šele tretja izvedba Pokala Slovenije. Pred dvema letoma je naslov osvojila Olimpija, lani pa tekma med Olimpijo in Jesenicami ni bila odigrana.