Jeseničani se iz Italije vračajo z zmago

Uncategorized 27. Sep 201722:10 > 22:15
HDD Jesenice

Hokejisti Jesenic so na gostovanju pri Pustertalu (Val Pusteria) zanesljivo zmagali. Gorenjsko moštvo je Italijane premagalo s 4:0.

Jeseničani so v Brunicu povedli že v drugo minuti, ko je bil natančen Blaž Tomaževič, v osmi je Erik Svetina vodstvo zvišal na +2, Aleksandar Magovac pa je z zadetkom v 14. minuti postavil izid tretjine (3:0 za Jesenice).

Miha Brus je v zadnjem delu izkoristil dva igralca več in zadel za končnih 4:0. V vratih železarjev, ki so vknjižili tretjo zaporedno zmago, se je brez prejetega zadetka izkazal Clarke Saunders. Ta je ohranil mrežo nedotaknjeno še na drugi od štirih tekem Alpske lige.

V soboto ob 18. uri vas vabimo v Podmežaklo. Prihaja ekipa EHC Lustenau. V soboto bo prvo tekmo tedna v Alpski ligi odigrala tudi Olimpija. Gostovala bo pri Cortini, ki je na štirih tekmah trikrat zmagala.