Olimpija in Jesenice vnovič do gladkih zmag

HDD Olimpija Ljubljana/Facebook

Hokejisti Jesenic in Olimpije so v alpski ligi prišli do novih visokih zmag. Rdeči so premagali Kitzbühel (8:1), Olimpija pa mladinsko ekipo KAC-a (6:0)

Železarji so vse delo opravili v drugi tretjini, ki so jo dobili s 5:0, še bolj impresivna je strelska razpoloženost, saj so v zadnji minuti omenjene tretjine mrežo nasprotnika zatresli kar trikrat.

Visoke zmage so se veselili tudi Ljubljančani. Ti so prav tako slavili doma, druga ekipa KAC-a ni imela niti najmanjših možnosti pod Rožnikom. Tako kot na Jesenicah so tudi v Ljubljani gledalci – zbralo se jih je 350 – v prvi tretjini videli le en zadetek. V Tivoliju ga je v 15. minuti dosegel Andrej Hebar, ki je po podaji Matica Kralja izkoristil power play. 33-letni Ljubljančan je na 2:0 povišal v 32. minuti. V zadnjem delu je steklo tudi v napadu, še štirje goli pa le še potrdili šesto zaporedno zmago zmajev v regionalnem tekmovanju. V zadnjih minutah so brez prejetega gola zdržali tudi minuto igre 3-5. Med strelce so se v zadnji tretjini vpisali Aljaž Uduč (dvakrat), Kralj in Luka Ulamec.

Z novim uspehom so se Ljubljančani tudi povzpeli na vrh lestvice Alpske lige, tik za njimi pa so prav Jeseničani.