"Zmaje" ustavil Bregenzwald, zmaga Jesenic v Cortini

Getty Image

Hokejisti Olimpije so v Tivoliju po podaljšku izgubili proti Bregenzerwaldu ter s tem končali odličen niz sedmih zaporednih zmag v Alpski ligi. Železarji so na podobni poti in so v Cortini dosegli šesto zaporedno zmago (4:2), ki jih pelje na vrh razpredelnice.

HDD Olimpija Ljubljana/Facebook

Zmaji so pozno popoldne gostili Bregenzerwald, ki je v izenačeni tekmi v Tivoliju slavil po podaljšku z 2:1. V rednem delu sta se izkazala oba vratarja, tako Finec pri gostih Misa Pietilä kot Robert Kristan.

Jeseničani so bili proti Cortini v gosteh enakovreden tekmec, potem pa v drugem delu srečanja dosegli kar tri gole ter šli na zadnji odmor s prednostjo 3:1.

V zadnji tretjini sta obe ekipi zadeli še enkrat in tako so se Jeseničani z zmago prebili na prvo mesto lestvice, Olimpija pa je padla na tretje, saj ga je prehitel tudi Ritten.

Železarji bodo po sobotni tekmi spet v akciji že v nedeljo, ko bodo pričakali Bregenzerwald, medtem ko bo Olimpija v Alpski ligi naslednjo tekmo igrala v sredo, ko bo gostovala pri Val Pusterii.