Jeseničani po velikem preobratu do zmage

Uncategorized 21. Okt 201721:56 > 22:04
HDD Jesenice

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na tekmi 12. kroga alpske lige proti Feldkirchu v zadnjih desetih minutah izničili tri zadetke zaostanka in nato slavili po kazenskih strelih.

Železarji so bili še deset minut pred koncem tekme v Podmežakli v izgubljenem položaju. Gostitelji so zaostajali s kar 1:4 in bili blizu prvemu porazu po osmih tekmah. Jeseničani so nato uspeli izenačiti, po kazenskih strelih pa so na koncu celo prišli do zmage.

Srečanje so sicer bolje začeli gostitelji, ki jih je že v 3. minuti v vodstvo popeljal Tadej Čimžar. Gostje so izenačili slabo minuti in pol zatem, hitro pa prišli tudi do popolnega preobrata in celo vodstva s 4:1.

V 51. minuti se je znova izkazal Čimžar, ki je znižal na 2:4, šest minut kasneje pa dosegel hat trick in povsem približal železarje. Le 20 sekund zatem je četrti gol za Jesenice dosegel Jaka Šturm, pri kazenskih strelih pa je bil uspešen le Žan Jezovšek, ki je poskrbel, da Jeseničani nadaljujejo s serijo brez poraza.

Na gostovanju pri Zell Am Seeju je do zanesljive zmage prišla Olimpija, ki je slavila s 5:2.