Olimpija boljša od Asiaga, Ritten ugnal Jesenice

HDD Olimpija Ljubljana/Facebook

HK SŽ Olimpija je v neposrednem obračunu za tetje mesto v alpski ligi v gosteh s 4:3 odpravila Asiago, vodilni Ritten s 5:2 boljši od drugouvrščenih Jesenic.

Ljubljančani so vseskozi imeli pobudo na ledeni ploskvi in prvo tretjino dobili z 2:1. V drugem delu so gledalci videli dva zadetka, po enega na vsaki strani. HK SŽ Olimpija je idealno odprla tretjo tretjino in hitro povedla s 4:2. Domači so uspeli znižati na 3:4, a je zmaga vseeno odšla v slovensko prestolnico.

Drugouvrščeni Jeseničani so v derbiju kroga s 5:2 klonili na gostovanju pri vodilnem Rittnu, ki je še povišal prednost pred obema slovenskima predstavnikoma. Domači so prvo tretjino dobili z 2:0 in prednost v drugi še povišali na 3:0. Jesničani so se v tretji četrtini približali na dva zadetka zaostanka (2:4), Ritten pa je končni izid postavil v sami končnici srečanja, ko je tudi potrdil zmago.