Risi v podaljšku do zmage proti Franciji

HZS

Slovenska hokejska reprezentanca je turnir evropskega izziva začela z zmago proti gostiteljici Franciji. Risi so v Cergyju odigrali 400. tekmo v zgodovini izbrane vrste, slavili so po podaljšku (3:2).

V vratih Slovenije je na tekmi proti Franciji priložnost dobil Matija Pintarič, ki zadnja leta igra v deželi galskih petelinov. Prvi so proti vratom nasprotnika pritisnili prav risi, ki so imeli v sedmi minuti še drugič igralca več na ledu, a številčne prednosti niso znali kronati z zadetkom. Na drugi strani so bili v 13. minuti iz prve priložnosti uspešni gostitelji, za katere je zadel Damien Fleury.

Druga tretjina se je začela po slovenskih željah. Najprej je sicer priložnost zapravil Miha Verlič, v 24. minuti pa je za izenačenje poskrbel Robert Sabolič. V 38. minuti je Anže Kuralt z lepim zadetkom poskrbel za popoln preobrat.

Francozi so hitro po drugem odmoru prišli do izenačenja, v 42. minuti je odibtek v gol pospravil Charles Bertrand, ki je postavil tudi izid rednega dela. V podaljšku je zmagovalca odločil Rok Tičar.

Slovenijo v petek čaka obračun z Latvijo, ki je na prvi tekmi s 7:5 ugnala Belorusijo.