Jesenice in Olimpija do novih pomembnih zmag

Uncategorized 22. Nov 201722:18 > 22:20
HDD Jesenice

Za slovensima hokejskima kluboma je uspešen večer v Alpski ligi. V 19. krogu so hokejisti SIJ Acroni Jesenic s kar 11:1 zmagali v Celovcu, SŽ Olimpija pa je z 2:0 na domačem ledu strla Pustertal.

Facebook

Jeseničani so mlado ekipo KAC-a premagali s kar 11:1! Desetica je ‘padla’ v 46. minuti. Simon Hammerie si je prislužil dveminutno kazen, power play so Jeseničani hitro izkoristili, Žan Jezovšek je mirno zadel za 10:0, na 11:0 je po vnovičnem power playju (zaradi zadrževanja s palico je bil izključen Tommaso Topatigh) povišal Brus. Častni zadetek za gostitelje je slabih pet minut pred zadnjo sireno iz power playja dosegel Nikolaus Kraus.

Zmagali so tudi drugi slovenski predstavniki v Alpski ligi, hokejisti SŽ Olimpije. Zadetkov je bilo pod Rožnikom precej manj kot v Celovcu, gledalci so videli zgolj dva. V vodstvo je Ljubljančane sredi prve tretjine popeljal Andrej Hebar, ki je izkoristil lepo akcijo Matica Kralja in Mihe Zajca. V drugi tretjini sta mreži obmirovali, v zadnji pa je vse upe gostov, ki so nekajkrat nevarno pritisnili na vrata Roberta Kristana – ta je ubranil vseh 23 strelov -, s strelom v prazno mrežo razblinil Črt Snoj.