Olimpija slavila, "železarji" v derbiju kroga poraženi

Uncategorized 29. Nov 201723:49 > 30. Nov 2017 0:01

Hokejisti Jesenic so v izenačenem obračunu po podaljšku, v katerem so imeli več kot dve minuti igralca več, z 2:3 izgubili z drugim Rittnom. Kljub porazu ostajajo vodilni. Četrta Olimpija je pred domačimi gledalci gladko opravila s tretjim Asiagom.

Vodilne Jesenicd so v Podmežakli trenutno pa drugo moštvo tekmovanja Ritten. Na precej izenačenem obračunu, na katerem so odločale malenkosti, so gostje povedli v 29. minuti, a ni dolgo ostalo pri vodstvu Italijanov.

Drago Cvetanovič/hddjesenice.si

Luka Bašič je izenačil, Blaž Tomaževič pa je v začetku zadnje tretjine ob številčni prednosti priigral vodstvo. Gostje so deset minut pred koncem še drugič premagali Clarka Saundersa, tako da je sledil podaljšek. Železarjem se je ponudila lepa priložnost za zmago, dve minuti so imeli igralca več (4 na 3), a niso zadeli. Je pa to iz praktično prve priložnosti Rittna to uspelo Danielu Tudinu.

Gorenjci so kljub porazu ostali vodilni, imajo točko in tekmo več od Rittna, naslednjo tekmo bodo odigrali šele 16. decembra, ko bo v Tivoliju derbi z Olimpijo.

Ta je v danes brez večjih težav odpravila tretji Asiago. V prvem delu je zadel Andrej Hebar, v zadnji tretjini pa so Luka Ulamec, Aljaž Uduč in Matic Kralj zadeli v razmiku sedmih minut in potrdili zmago 4:0.

V vratih se je izkazal Robert Kristan, ki je zaustavil vseh 34 strelov gostov. “Zmaje” nova tekma čaka že v petek, ko bodo gostovali pri Bregenzerwaldu.