Jeseničani gospodarji Tivolija, drugo dejanje

Uncategorized 16. Dec 201719:40 > 19:53
Facebook

Hokejisti Sij Acronija Jesenic so v derbiju 24. kroga Alpske lige v Tivoliju s 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) premagali Olimpijo. To je bila četrta zmaga železarjev nad zmaji v letošnji sezoni, druga v dvorani Tivoli.

Prva tretjina se pred 2.000 gledalci kljub priložnostim na obeh straneh končala brez golov. Tudi uvod drugega dela je prinesel dinamično igro s kar nekaj priložnostmi, v glavnih vlogah pa sta bila oba vratarja Robert Kristan pri domačih in Clarke Saunders pri gostih.

V 30. minuti so gostje povedli. Luka Bašič je izza vrat mojstrsko podal pred vrata, kjer je Adis Alagić s prve poslal plošček v desni zgornji kot Kristana.

HDD Jesenice/Facebook

Gal Koren je nekaj minut kasneje sam pridrsal pred Saundersa, a je slednji dobil dvoboj na “štiri oči”. Uspešnejši so bili Jeseničani, ki so v 34. minuti povišali vodstvo. Ob prednosti dveh igralcev več (izključena sta bila Črt Snoj in Maks Selan) so izigrali obrambo Olimpije, tako da je Markus Piispanen na levi vratnici plošček poslal za hrbet nemočnega Kristana.

V 39. minuti je Andrej Hebar sam pridrsal pred Saundersa, a je bil slednji uspešnejši. Razmerje strelov po dveh tretjinah je bilo 31:20 za zmaje.

Olimpija je v zadnjem delu poskušala priti do zadetka priključka, a ji ni uspelo. Vse njene upe je v 50. minuti pokopal Miha Logar, ki je prestregel plošček po podaji Kristjana Čepona, nato sam pridrsal pred Kristana in ga mojstrsko matiral.

Zmaji do konca niso imeli več moči, da bi resneje napadli visoko vodstvo in zmago železarjev. Razmerje strelov 28:14 za Olimpijo.