Alpska liga: Jesenice in Olimpija do novih zmag

Uncategorized 20. Dec 201721:46 > 21:52
HDD Jesenice

Hokejisti slovenskih moštev v Alpski ligi so v 25. krogu prišli do novih zmag. Jeseničani so po loteriji ugnali Pustertal, Olimpija pa je s 4:2 premagala Kitzbühel.

Jeseničani so se pred domačimi navijači v 40. minuti znašli v zaostanku, ko je za Pustertal zadel Slovenec Erik Pance. Železarji so izenačili dobrih pet minut kasneje, ko je zadel David Planko. Pri kazenskih strelih je bil uspešen le Erik Svetina, ki je tako poskrbel za zmago Jesenic.

Tudi hokejisti Olimpije so do zmage prišli doma, glavni del naloge pa opravili v drugi tretjini, ko so sicer najprej prejeli zadetek, a nato sami zabili tri.

Jeseničane čez tri dni čaka domača tekma z Neumarkton, Olimpija pa bo gostovala pri Lustenauu.