Olimpija gladko do zmage proti zadnjemu Kacu

Facebook

Počitka ni niti v ligi AHL, kjer je HK SŽ Olimpija v Celovcu premagala drugo ekipo Kaca s 3:1.

Ekipa iz prestolnice je danes gostovala pri najslabši ekipi lige AHL in na koncu tudi zanesljivo ter pričakovano zmagala. Zmaji so se na koncu veselili zmage s 3:1 in domov prinašajo že 14 zmago v letošnji sezoni.

Zeleno-beli so skozi celotno prvo tretjino poizkušali streti Kac, ki se ni dal vse do 18. minute, ko so imeli domači igralca več na ledu, Olimpija pa je izkoristila njihovo nezbranost in preko Andreja Hebarja povedla z 1:0. V drugi tretjini so naši takoj že v drugi minuti zadeli za 2:0, uspešen pa je bil Aljaž Uduč. Tudi zadnja tretjina se je začela za naše vrhunsko, saj so zadeli že po vsega 20. sekundah strelec pa je bil Maks Selan. Za tolažilni zadetek pri domačih je poskrbel Daniel Obersteiner.

Jesenice bodo svojo tekmo odigrale ob 19. uri proti drugi ekipi Salzburga.