Olimpija skoraj zapravila prednost treh zadetkov

Uncategorized 30. Dec 201720:07 > 20:11
Facebook

Peti derbi te sezone med Jesenicami in Olimpijo so dobili Ljubljančani, ki so se tako razveselili prve letošnje zmage proti večnim tekmecem.

Gostje so v vročem vzdušju pred 2.800 gledalci povedli že po 26 sekundah igre, ko je zadel Matic Kralj. Gostitelji so hitro prevzeli pobudo, a je v vratih Olimpije blestel Robert Kristan.

Zmaji so vodstvo podvojili v 32. minuti, ko je zadel Andraž Zibelnik, odločilni zadetek pa je padel v 48. minuti, ko se je plošček po strelu Nika Grahuta odbil v gol Jeseničanov.

Domačimi so nato v izdihljajih tekme dosegli kar dva zadetka (Adis Alagić in Jaka Sodja) in poskrbeli za napeto končnico, ki jo je pet sekund pred koncem prekinil t.i. tehnični zadetek za 4:2.

Naslednji derbi je na sporedu že 6. januarja, ko se bosta večna tekmeca pomerila v Tivoliju.