Tretja zaporedna zmaga Jesenic v Tivoliju

SŽ Olimpija/Facebook

Hokejisti SIJ Acroni Jesenic so se SŽ Olimpiji hitro maščevali za poraz pred tednom dni. Železarji so v 32. krogu Alpske lige v Tivoliju slavili s 6:2, ter svojim navijačem podarili najlepše darilo ob 70-letnici ustanovitve kluba.

Ljubljančani so morali še četrtič v sezoni priznati premoč večnim rivalom iz Gorenjske, ki so hitro pozabili edini poraz pred tednom dni. Srečanje so sicer bolje odprli domači in z zadetkom Gala Korena tudi dobili prvo tretjino. Sredi druge tretjine je imel Miha Zajc po podaji Andreja Hebarja v protinapadu lepo priložnost za povišanje vodstva, vendar streljal preslabo, železarji pa so na drugi strani izenačili prek Urbana Sodje in začeli strelske vaje.

Jesničane je v 37. minuti vodstvo popeljal Adis Alagić, nekaj sekund pred koncem druge tretjine pa se je med strelce vpisal še Aleksandar Magovac. Novo napako obrambe Olimpije je v 44. minuti izkoristil Sodja, domači so prek Alajaža Chvatala uspeli znižati, vendar je Magovac z drugim zadetkom odločil vse dvome o zmagovalcu. Za popolno rdečo rajanje pod Rožnikom je z zadetkom v prazno mrežo poskrbel Miha Brus.