Kopitarjev gol in podaja, a visok poraz z Vancouvrom

Getty Images/Jonathan Daniel

Kopitarjevi "kralji" so ponoči v ligi NHL zabeležili nov poraz in tekmo za čimprejšnjo pozabo. Proti Vancouvru so že po prvi tretjini izgubljali z 1:4, na koncu pa zahodno kanadsko obalo zabuščali z visokim porazom 2:6.

Gostitelji so že po slabih šestih minutah vodili s 3:0. Dva zadetka je zabil Lou Eriksson, enega Thomas Vanek. V osmi minuti je izid po podaji Anžeta Kopitarja znižal Alex Iafallo, vendar je že dve minuti pozneje spet za tri gole prednosti “udaril” Sven Baertschi.

Ko je na začetku druge tretjine Jonathana Quicka premagal Brock Boeser, je postalo jasno, da se za kakršne koli točke gostom pač ne bo izšlo. V 26. minuti je za stanjšanje razlike z 19. golom sezone poskrbel Anže Kopitar, a je Boeser le dve minuti pozneje postavil končni izid.

Quicka je po petem prejetem golu zamenjal Darcy Kuemper. Kings so izgubili sedmič na zadnjih osmih tekmah. Turnejo nadaljujejo v Calgaryju, kjer bo tekma v noči na četrtek, nato bodo gostovali še v Nashvillu in Arizoni. Kingsi so na zahodu trenutno šele 10.