Velik preobrat Slovenije za zmago na OI proti ZDA!!

Slovenska hokejska reprezentanca je danes odigrala svojo prvo tekmo na Olimpijskih igrah in za začetek po velikem preobratu s 3:2 ugnala ZDA.

Z današnjim dnem se je začel tudi hokejski spektakel na olimpijskih igrah. Slovenija je v skupini B skupaj z ZDA, Rusijo in Slovaško. Na turnirju ni igralcev, ki igrajo v ligi NHL, kar pomeni, da se bodo risi morali znajti brez Anžeta Kopitarja.

Selektor Slovenija Kari Juhani Savolainen tako pogreša samo enega zvezdnika iz lige NHL, večino ostalih držav pa veliko več, kar pomeni, da ima Slovenija povsem realne možnosti na turnirju.

SLOVENIJA 3:2 ZDA – po podaljšku

Sledil je podaljšek, ki pa na našo srečo ni trajal dolgo, saj je že v 38. sekundi Sloveniji dve točki priboril Muršak, ki se je dobro znašel pred vrati in odbit plošček pospravil v mrežo.

3. Tretjina – Slovenija 2:2 ZDA (2:0)

Slovenija je zadnjo tretjino začela še bolj odločno in pripravljena na vrnitev proti ZDA. Začelo se je dobro, saj je že v 46. minuti po podaji Luke Vidmarja in Jana Muršaka zadel Blaž Gregorc. Američani niso bili več tako superiorni kot v do takrat. Slovenija je imela celo igralca več na ledu in preko Anžeta Kuralta zadela prečko. Vrnitev v igro pa se je zgodila samo minuto in pol pred koncem. Naši so poizkušali brez vratarja in zadeli po zadetku Muršaka in podaji Gregorca ter Mihe Verliča.

2. Tretjina – Slovenija 0:2 ZDA (0:1)

V 24. minuti je bil izključen Rok Tičar in nasprotnik se je znova zelo nevarno približal našim vratom, najnevarnejši je bil v 26. minuti Matt Gilroy, ki je zadel prečko. V drugi tretjini so naši igrali veliko bolje tudi v napadu. Kasneje je sledil tudi powerplay za rise, ko je bil izključen Jordan Greenway. Z igralcem več so imeli naši krasno priložnost, ko je v 29. minuti Matic Podlipnik sprožil z modre črte, vratar se je moral izkazati, od blizu je do strela prišel še Tičar, a neuspešno. Ko so se Slovenci povsem sprostili je sledila kazen v obliki zadetka, ki ga je po podaji Bobbya Sanguinettija doesegel Greenway v 33. minuti. Razmerje strelov v drugi tretjini je bilo 13:9 za Američane

1. Tretjina – Slovenija 0:1 ZDA (0:1)

Slovenija je prvo tekmo odprla odločena, da se več kot odločno zooperstavi Američanom, ki so nekoliko rezervirano začeli tekmo, potem pa svoj ritem stopnjevali. Prvo izključitev na tekmi je prejel Luka Vidmar, a ZDA niso imele dolgo časa igralca več kajti takoj je bil na drugi strani izključen James Wisniewski. V tem obdobju so zapretili tudi risi, po napaki Američanov je do odbitega ploščka prišel Kovačević, ki pa iz neposredne bližine ni uspel zadeti, strel je blokiral eden izmed branilcev, vratar Ryan Zapolski je bil na tleh. V 15. minuti je sledila izključitev Marcela Rodmana. Američani so v tem obdobju povsem zavladali na igrišču in obstreljevali naša vrata, ki jih je dobro branil Gašper Krošelj vse do 18. minute, ko je vendarle klonil po hudem pritisku in zadetku Briana Oneilla, asistirala sta mu Ryan Donato in Garrett Roe. Razmerje strelov po prvih 20-ih minutah je bilo 11:3 za Američane.

V vratih pri Sloveniji je začel Gašper Krošelj. Na priložnost je na klopi čakal Luka Gračnar. V prvi peterki naših so bili: Blaž Gregorc, Mitja Robar, Jan Urbas, Jan Muršak, Miha Verlič. Drugo peterko naših so sestavljali: Matic Podlipnik, Sabahudin Kovačević, Žiga Jeglič, Rok Tičar, Robert Sabolič. Tretja peterko pa: Luka Vidmar, Aleš Kranjc, Boštjan Goličič, David in Marcel Rodman. Zadnjo peterko Slovenije so sestavljali Jurij Repe, Aleš Mušič, Ken Ograjenšek, Žiga Pance, Anže Kuralt.