Izjemni Rusi napolnili slovensko mrežo

Potem ko so na prvi tekmi olimpijskeg turnirja po veličastnem preobratu s 3:2 prvič v zgodovini premagali ZDA, slovenski hokejisti na drugi tekmi niso imeli možnosti, saj so jih Rusi odpravili z visokih 8:2. Rise v soboto čaka še obračun s Slovaško.

Rusi so po uvodnem porazu s Slovaško tokrat nujno potrebovali zmago in tako tudi začeli srečanje. Od prve minute so pritisnili na vrata Luke Gračnarja, ki je zamenjal Gašperja Krošlja. Risi so do konca prve tretjine še uspeli zadrževati ruske napade, nato pa sta v razmaku zgolj 22 sekund zadela Sergej Mozjakin in Ilija Kovalčuk.

Očitno sproščeni Rusi so v drugi tretjini še stopnjevali pritisk in zadeli kar štirikrat (Barabanov, Kabulkov, Kaprizov in Kovalčuk). Za nekaj veselja v slovenski vrsti je poskrbel kapetan Jan Muršak, ki je v 34. minuti dosegel tretji zadetek na olimpijskem turnirju. Muršaku je izza gola lepo podal Miha Verlič.

V zadnji tretjini je Gračnar klonil še dvakrat. V obeh primerih ga je premagal mladi Kaprizov, ki se je tako veselil hat-tricka. Navkljub veliki premoči Rusov, je zadnja beseda pripadla Slovencem, saj je v zadnji minuti po podaji Roberta Saboliča končni izid postavil Žiga Pance.

Razmerje v strelih na gol je bilo 34:15 v rusko korist. Rise v soboto čaka še zadnja tekma skupinskega dela, ko se bodo pomerili še s Slovaki, v torek pa jih čaka repasaž za uvrstitev med najboljših osem.

Pričakovali smo podobno težko tekmo. Dogovorili smo se, da v prvi tretjini igramo kompaktno, jim ne dopuščamo preveč strelov, tako tudi smo do njihovega prvega zadetka iz power-playa. Nato so hitro zadeli še drugič, povedli z 2:0 in dobro je bilo, da je bilo konec tretjine. Niso se ustavili, drsali so, igrali s ploščkom, na telo … Še nikoli nisem igral proti tako dobri ekipi. Zdaj je treba to tekmo čim prej pozabiti, na sobotno s Slovaki pa prenesti vse dobre stvari s prve tekme z ZDA,” je v v pogovoru za nacionalno televizijo po tekmi dejal branilec Sabahudin Kovačević.

Donato razveselil Američane
Na prvi današnji tekmi skupine B so ZDA prišle do prve zmage na olimpijskem turnirju. Za zmago Američanov proti Slovakom z 2:1 je oba zadetka dosegel 21-letni študent Harvarda Ryan Donato, edini zadetek za Slovake je dosegel Andrej Kudrna.