Slovenija premagala Slovake in sedaj čaka nasprotnika

Slovenski hokejisti so na olimpijskih igrah še drugič zmagali, potem ko so po kazenskih strelih s 3:2 ugnali Slovake in osvojili drugo mesto v skupini B. Slovenija sedaj čaka nasprotnika v repasažu.

Slovenija je na olimpijskih igrah prišla do druge zmage, a tudi ta ni bila dosežena po rednem delu. Vendar ne glede na to je to velik uspeh za Slovenijo, ki si je s to zmago zagotovila drugo mesto v skupini, takoj za Rusijo in sedaj čaka na svojega nasprotnika v repasažu.

V prvi tretji zadetkov gledalci niso videli. Slovaki so tekmo pričeli bolje, potem pa nekje na polovici je Slovenija strnila vrste in na koncu celo več poizkušala v prvi tretjini. Na odmor so se odpravili z igralcem več. Kar se je risom obrestovalo v drugi tretjini. V 21. minuti je namreč z modre linije sprožil Blaž Gregorc in naše popeljal v vodstvo med asistenti sta bila Jan Muršak in Anže Kuralt. Prva peterka je udarila še enkrat, ko je imela Slovenija v 25. minuti znova igralca več na ledu, Kuralt je podstavil palico po podajah Muršaka in Gregorca.

V 35. minuti je bil prvič na tekmi izključen slovenski igralec in samo minuto pozneje so Slovaki po izključitvi Žige Jegliča znižali na 2:1 po zadetku Miloša Bubele. V zadnjo tretjino, kjer je bilo pričakovati nalet Slovakov so naši krenili z zadetkom prednosti. Naši se sicer niso branili a vseeno prejeli zadetek v 46. minuti, ko je zadel Marcel Hascak.

Sledil je podaljšek, kjer zadetkov nismo videli. V izvajanju kazenskih strelov pa je bila Slovenija ravno v zadnji peti seriji uspešnejša. Kot prvi je za naše streljal Rok Tičar in zadel za vodstvo. Pri Slovakih je v četrti seriji izenačil izkušeni Ladislav Nagy. Ostale štiri poizkuse so Slovaki zapravili. Pri naših so strel zapravili Jan Urbas, Robert Sabolič in Jan Muršak. Kot zadnji je streljal Žiga Jeglič, ki je ohranil mirno kri in z izvrstnim strelom zadel za drugo zmago in drugo mesto Slovenije.

Slovenci bodo zdaj nestrpno čakali na nedeljski razplet v skupinah A in C, ki bo določil tudi njihovo mesto v repasažu in s tem tudi nasprotnika v torkovem repasažu, kjer si bodo poskušali izboriti mesto v četrtfinalu.