Slovenija odhaja domov

Uncategorized 20. Feb 201811:08 > 11:09
HZS

Slovenska hokejska reprezentanca je izgubila v repasažu proti Norveški (1:2) in zapušča olimpijske igre.

Slovenski hokejisti so srečanje dobro začeli, že v uvodnih sekundah je kapetan Jan Muršak zapretil norveškemu vratarju Larsu Haugnu, ki je bil v sedmi minuti vendarle premagan. Risi so v igri z igralcem več – zaradi zadrževanja s palico je bil izključen Ludvig Hoff – lepo spletli mrežo v napadalni tretjini, po Muršakovi podaji je iz prve na desni strani sprožil Jan Urbas in plošček ob bližnji vratnici pospravil v gol za 1:0. Varovanci Karija Savolainena so bili občutno boljši od nasprotnika, večkrat so pritisnili na njegova vrata, še posebej sta bila v napadu dejavna Muršak in Urbas, ki sta ves čas mrcvarila sicer opreznega Haugna. Kljub vsemu se izid do konca najbolj napadalne tretjine slovenske reprezentance na olimpijskem turnirju – razmerje v strelih je bilo 16:9 – ni spremenil.

V uvodnih minutah zadnje tretjine so Norvežan izid izenačili. S hitrim napadom, ki ga je po levi strani začel Anders Bastiansen, so presenetili slovensko obrambo, pred vrata je plošček poslal Martin Roymark, Tommy Kristiansen pa je hladnokrvno premagal vratarja Gašperja Krošlja za 1:1. Norvežani so bili v naletu, v želji po preobratu so hitro pritisnili na slovenska vrata, a so risi, ki so pred Krošljevim golom puščali preveč prostora, zdržali pritisk. Lažje so zadihali, ko je bil zaradi prekrška nad Urbasom za dve minuti izključen Alexander Reichenberg. Slovenija je četrtič na tekmi prišla do power playja. V tem elementu igre je bila v skupinskem delu četrta najučinkovitejša reprezentanca, tokrat jim prednosti igralca več na ledu ni uspelo izkoristiti. Nevarno je bilo sicer po strelih Sabahudina Kovačeviča in Žige Panceta, a je ostalo pri 1:1.