Kanadčani so se hitro pobrali in prišli do brona

Uncategorized 24. Feb 201815:35 > 15:43

Olimpijski hokejski turnir se končuje z odličilnima tekmama. Obračun za tretje mesto so dobili Kanadčani ki so slavili s 6:4.

Kanadčani so po šokantnem polfinalnem izpadu proti Nemčiji hitro strnili misli in prišli do brona. Čehi so se izkazali za trdega nasprotnika, a pravih možnosti za uspeh niso imeli.

Tekmo so sicer bolje odprli Čehi, ki so z golom Ružičke povedli že v 10. minuti. Kanadčani so odgovorili v naslednjem napadu, do konca prvega dela pa prišli do vodstva s 3:1. Druga tretjina je minila brez zadetkov, v zadnji pa sta ekipi poskrbeli za pravo goleado. Oboji so v zadnjih 20 minutah dosegli po tri gole, Kanadčani pa so se na koncu zasluženo razveselili bronaste medalje.

Finale je na sporedu v nedeljo ob 5.10. Za zlato se bosta pomerila Rusija in Nemčija.